Forum Duyurusu: panikler.com Forum Kuralları Lütfen Okuyunuz
Aşağıdaki Forum Kurallarını Lütfen Dikkatlice Okuyunuz
1. Bütün mesajlar doğru ve güzel Türkçe ile yazılmalıdır.
2. Hiçbir üyeyi e-maille ya da özel mesajla rahatsız etmeyiniz.
3. Üye Adınız (nick) ve avatarınız genel ahlaka aykırı içerikli olamaz.
4. Paniker.com’a ancak 13 yaş üzeri bireyler üye olabilirler.
5. Panikler.com'a 13 yaş ve üzeri herkes üye olabilir. Bununla birlikte FORUM bölümüne mesaj yazanlar FORUM KURALLARINI baştan kabul etmiş sayılırlar. Bundan dolayı lütfen Forumu kullanmadan önce mutlaka forum kurallarını okuyunuz. Panikler.com içerisinde geçen her tür bilgi ve yaklaşım sadece okuyucuyu bilgilendirmek amacıyla kullanılmıştır. Panikler.com içerisinde geçen ilaç kullanımı ve hastalıklara yönelik tedavi yaklaşımları tamamıyla teori amaçlıdır ve profesyonel bir kurum ya da uzman bir doktor gözetiminde olmadan uygulanması sakıncalıdır. Bu konuda doğabilecek sorunlarda Panikler.com hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Herhangi bir yazının içeriği nedeni ile forum yönetimi sorumlu tutulamaz. Ayrıca forumda açılan konular ve tartışmalardan ve diyaloglardan doğabilecek her türlü olumsuzluktan da panikler.com sorumlu tutulamaz.
6. Foruma yazılan konular ve mesajların içeriği psikoloji ya da forumda belirtilen kategorilere uygun konularla mutlaka DOĞRUDAN İLGİLİ OLMALIDIR!
7. Siyaset, din, ırk ayrımı, gibi konuları, T.C Yasalarına aykırı konuları, kişi hak ve özgürlüklerine saldırı niteliğindeki konuları yazan üyeler, gereğinde uyarılır veya doğrudan üyelikleri kilitlenir ya da silinir. Ayrıca bu gibi yazılar tamamen yazan kişinin sorumluluğuna girer. Erotizm, küfür, genel ahlaka aykırı ve toplum huzurunu kaçırabilecek türden olan ve/veya küfür & hakaret içeren yazılar, manevi ve kutsal değerleri küçük düşürme amacı taşıyan resimler, şiirler, konu başlıkları veya üye adları hemen kilitlenir ya da silinir. Bu tür davranışlarda bulundukları tespit edilen kullanıcıların; yaptıkları davranışa göre mesajları silinebilecek, ikaz alabilecek, forumdan uzaklaştırılabilecek veya üyelikleri bütünüyle iptal edilebilecektir. Foruma mesaj yazan kullanıcıların IP bilgileri sistemde kayıt altına alınır. İlgili resmi makamlarca talep edildiğinde kullanıcıya ait bilgilerin bu makamlara verilmesinde tereddüt etmeyeceğimizi önemle belirtiriz.
8. Panikler.com kullanabilmek için kullanıcılar birer kullanıcı adı, şifre belirlemek ve geçerli bir e-posta adresi vermek zorundadır. Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden ne Forum Yöneticisi ne de Moderatörler sorumlu değildir. Unutmayınız ki bu siteye yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir. Bu nedenle kişisel bilgileri paylaşma kararı verirken dikkatli olunmalıdır. Başka bir kullanıcı tarafından iletilenlerin herhangi bir şekilde saldırgan ya da rahatsız edici olduğunu düşünmeniz durumunda Forum Yöneticileri ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir. Bu sözleşme ile bizi (burada ya da başka bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen verilerin herhangi bir nedenle tarafımızdan silinmesi ya da değiştirilmesi konusunda, yetkili kılmaktasınız.
9. Forumda kişisel problemler, tartışmalar, argo konuşmalar kesinlikle yapılamaz! Özellikle birbirini tanımayan insanların lan, olummm gibi tabirlerle konuşması Forumun genel terbiyesine aykırı hitap şekilleridir.. Foruma yazılan mesajların herkes tarafından okunulabileceği unutulmamalıdır! Cevap yazdığınız kişi, bu tavrınızdan ve üslubunuzdan hoşlanmayabilir! Cevap verdiğiniz kişinin bayan olma olasılığını da ayrıca düşünmelisiniz!
10. Önemli olan yazınızın içeriğidir! Forum yazılarında dikkat çekmeye yönelik abartılı fontlar ya da yerli yersiz abartılı yüz ifadeleri kullanmak yasaktır! Ancak yazınızın ekranda güzel görünmesi için abartıya kaçmadan renkli fontlar kullanabilirsiniz..
11. İmzanızda her türlü reklam yasaktır! Yine imzalarda abartılı ifadeler ve kendini öven ifadeler yazılamaz
12. Almak istediğiniz nickler (kullanıcı adları) genel ahlaka aykırı olamaz.
13. Üyelerin yazı yazmadığı, foruma hergün girmediği gibi durumlarda bazı forum sitelerinin uyguladığı gibi ÜYELİKLERİ SİLİNMEYECEKTİR. Hiç bir üyemiz foruma yazı yazmak ve siteyi sık sık ziyaret etmek zorunda bırakılmazlar.
14. Admin ve Moderatörler, yazılan yazının konuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yöneticinin yetkisindedir.
15. Forum Yönetimi, aynı kişinin birden fazla Nick ile farklı kişilermiş gibi görüş belirttiğini tespit ettiği durumunda, kişinin tüm mesajları silinecektir.
16. Mp3-film-ve diğer fikir ve sanat eserlerine yönelik, T.C. kanunlarının suç saydığı bu tip materyallerin yayınlanması, linklerinin verilmesi konuları yasaktır, forumda bununla ilgili olarak geçmişte yazılmış mesajlar editlenecek yenileri ile ilgili durumlarda ise görevli arkadaşlar üyeyi uyaracak ya da mesajı silecektir.
17. Ülke güvenliğini tehlikeye sokacak ve T.C. Anayasasının suç olarak nitelendirdiği bilgi-belge-video-resim v.s. konular hakkında konu açmak mesaj yazmak kesinlikle yasaktır. Aksi durumunda konu / mesaj silinir üye yapmış olduğu harekete göre uyarılır ya da süresiz olarak forumdan banlanır.
18. Forumda yazılan bir yazı veya belgeyi başka forumda yayınladığı görülen üyeler, yazdıkları yerde alıntı olduğunu belirtmezlerse bunun tespiti halinde kesinlikle üyelikleri silinecektir. Yine aynı şekilde panikler.com dışından alınan her bilgi birebir ya da kısmen dahi olsa gönderilen mesajlarda, mesajın altına kaynak belirtme zorunluluğu vardır.
19. Forum içinde veya forum tarafından kaynak olarak gösterilen linklerde bulunan dosya ve dokümanlara rağmen kasıtlı olarak başka foruma ya da upload sitesine çıkar amaçlı hiç bir link kabul edilmez, düzeltilir ve üye uyarılır.
20. Bu forumdaki üyelerin hareketleri ve mesajları kendi sorumluluklarındadır, şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.
21. Yeni üye olduysanız hemen yazmaya başlamadan önce ilgilendiğiniz konunun, forumda daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol ediniz.. Bunu forumda (arama) yaparak kontrol edebilirsiniz! Tekrar konular açmamaya özen gösteriniz! Benzer konuları tek başlık altında ekleyiniz! Bu işlem hem forumda gereksiz görüntü kirliğini ortadan kaldırır hem de yazdığınız mesajların daha çok kişi tarafından okunmasını sağlar
22. Forum içinde Link vermek yasaktır! Sadece konu ile alakalı durumlarda link verebilirsiniz! Ancak yazdığınız link reklam niteliği taşımamalıdır.. Ve gerekirse Site Yöneticisi tarafından size haber verilmeden editlenebilir..
23. Yazdığınız yazının yanlış veya eksik olduğunu farkettiğinizde, yazıyı editleyin! Tekrar yazmanıza gerek yoktur. Konuya en son cevap verdiğiniz halde, "bir de şunu eklemek istiyorum diye yeni bir cevap yollamayınız! Bu hem forum veritabanını şişirecek hem de "cevap geldiğinde haber ver" seçeneğini işaretlemiş olan üyelerimize mail gönderileceği için aşırı mail trafiğine neden olacaktır..
24. Forumda kişiye özel başlık açılamaz! Özel soru ve sorunlarınızı mail Ö.M gibi kişiye özel yöntemlerle halletmelisiniz!
25. Tüm yazılar, yazan kişinin sorumluluğundadır! Doğabilecek herhangi bir problemden site yöneticileri ve site sahibi sorumlu tutulamaz!
26. Forum kuralları her an değiştirilebilir veya yeni kurallar eklenebilir. (Bu gibi durumlarda gerekli duyuru yapılır) Kurallardaki değişiklikler hemen geçerlidir ve itiraz edilemez!
27. Forum kurallarına uymayan ya da Forum Yöneticisi tarafından gönderildikleri kategori ile bağlantısı olmadığı düşünülen konular, yönetim tarafından herhangi bir uyarı yapılmadan değiştirilme, ilgili kategoriye taşınma veya tamamen silinme hakkına sahiptirler.
28. Internet ortamında 'bağırmak' anlamına geldiğinden, tamamında BÜYÜK HARF kullanılmış mesajların gönderimi yasaktır.
29. Forumda farklı derecelere ait kullanıcı sıfatları mevcuttur. Bu sıfatlar üyelerimizin gönderdiği mesaj adedine göre sistem tarafından otomatik olarak verilmektedir. Bilindiği üzere mesaj gönderimindeki amaç bilgi ve fikir paylaşımında bulunmaktır. Ancak; bu amacın dışında, sırf mesaj sayısını artırmak ve farklı bir dereceye ulaşmak maksadı ile mesaj gönderdiği tespit edilen kullanıcıların mesaj sayıları ve kullanıcı dereceleri Forum Yöneticisi tarafından sıfırlanabilecek ve tekrarı halinde üyelikleri iptal edilebilecektir.
30. Mesajların, avatarların, imzaların, kullanıcı isimleri ve tanımlamalarının veya kişisel bilgilerin herhangi bir bölümünde ticari çıkar gözeterek ürün/firma tanıtımına yer verilemez. Forum dahilinde bir internet sitesi veya bir başka forum sitesi reklamı yapılamaz.
Panikler.com Site Yönetimi
Ara
satılık pug satılık köpek