Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atakmi bu....
#1
Boyle birden içim kalkıyor elim ayagim bütün bedenimi ateş basıyor sürekli bir tedirginlik huzursuzluk bayilicak gibi olma kotu birşey olucak gibi geliyor olucem sanki.
Ben çok uzun zamandır panik atak krizi yaşamadim anksiyeteyle basım dertteydi.bu yasadiklarim panik atakmi.karnimin içi bile titriyor sanki bir korku var sardı bedenimi.
Ara
Cevapla
#2
Hafif bi atak bu.
Ara
Cevapla
#3
(06-22-2017, 08:56 PM)obir20 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hafif bi atak buha
Hafifmi nasıl yani.bu hafifse yandım.içimintitremesi geçmiyor.hafif çarpıntı da eslik ediyor bu duruma.korktugum için oldu sanırım çarpıntı da.
Offf be ne illetmis aman oluceksem oleyim diyorum takmiyor gibi devam ediyorum hayatıma ama hep başka şekilde geliyor.yeminle yildim....
Ara
Cevapla
#4
Çok hafif antidepresanlardan birini önerir psikiyatri. Şikayetlerini azaltacaktır bi uğra derim.
Ara
Cevapla
#5
bu yaşadıklarınızın nedeni anksiyete. kaygılı bir kişiliğe sahipsiniz. daha doğrusu gereğinden fazla kaygılı. siz kaygı ve buna bağlı korku duyduğunuz anda vücudunuzun savunma sistemi aktif hale gelir. ilk yaptığı iş böbreküstü bezlerden adrenalin salgılamak. sorun bu noktada başlar. adrenalin devreye girince birden içiniz kalkar bunun nedeni akciğerlerde ve gögüste kan akımının hızlanmasına bağlı olarak kılcal damarlarda bile basıncın artmasıdır. siz bunu yüreğim ağzıma geliyor, içim kalkıyor veya içim içime sığmıyor, gögsüm daralıyor olarak dile getirirsiniz. aynı anda artan kan dolaşımı vücudunuzun ısınmasına yol açar. çünkü saçma sapan korkularınızı beyin bir tehlike var diye yorumlar ve bu yönde adım atar. dikkat edin geçmişte biriyle ciddi bir şekilde tartıştığınızda ve kavga ettiğinizde yada aşırı gergin ve sinirli olduğunuzdada aynı ısınmayı hissetmişsinizdir. yani kısaca anlattığınız herşey sizin yanlış düşüncelerinizin ( gereksiz ve fazla kaygı ) beyin tarafından tehlikeli bir durumdayım olarak yorumlaması ve buna bağlı olarak aslında sizi korumaya yönelik doğru adımlar atmasından başka birşey değildir. yani duyduğunuz belirtiler hissettiğiniz korkunun yegane nedeni adrenalindir. korkmayın.
Ara
Cevapla
#6
(06-23-2017, 07:50 AM)panik27 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu yaşadıklarınızın nedeni anksiyete. kaygılı bir kişiliğe sahipsiniz. daha doğrusu gereğinden fazla kaygılı. siz kaygı ve buna bağlı korku duyduğunuz anda vücudunuzun savunma sistemi aktif hale gelir. ilk yaptığı iş böbreküstü bezlerden adrenalin salgılamak. sorun bu noktada başlar. adrenalin devreye girince birden içiniz kalkar bunun nedeni akciğerlerde ve gögüste kan akımının hızlanmasına bağlı olarak kılcal damarlarda bile basıncın artmasıdır. siz bunu yüreğim ağzıma geliyor, içim kalkıyor veya içim içime sığmıyor, gögsüm daralıyor olarak dile getirirsiniz. aynı anda artan kan dolaşımı vücudunuzun ısınmasına yol açar. çünkü saçma sapan korkularınızı beyin bir tehlike var diye yorumlar ve bu yönde adım atar. dikkat edin geçmişte biriyle ciddi bir şekilde tartıştığınızda ve kavga ettiğinizde yada aşırı gergin ve sinirli olduğunuzdada aynı ısınmayı hissetmişsinizdir. yani kısaca anlattığınız herşey sizin yanlış düşüncelerinizin ( gereksiz ve fazla kaygı ) beyin tarafından tehlikeli bir durumdayım olarak yorumlaması ve buna bağlı olarak aslında sizi korumaya yönelik doğru adımlar atmasından başka birşey değildir. yani duyduğunuz belirtiler hissettiğiniz korkunun yegane nedeni adrenalindir. korkmayın.
Biliyorum ben 16 yıllık bir hastayım.ama bu tur nöbetleri atlatali yada kafama takmamayi başaralı çok uzun zaman olmuştu.
Bizim buralar depremle yaşıyor iki haftadır ve çok fazla korkuyoruz.deniz kenarı olduğu için çok fazla hissediyoruz .bende bir anksiyeteli olarak bu korkudan dengem alt üst oldu.tansiyonum 6-5...gördu. sürekli sallanıyor gibi aşırı tedirginiz.Yorumun için teşekkürler..
Ara
Cevapla
#7
Belirtiler geçsin diye uğraşırsanız kurtulmaya çalışırsanız daha çok yapışır o belirtiler. Bırak olursa olsun umursama o zaman kendiliğinden geçecek zaten. Evine gelen bir misafir gibi düşün , kovmaya çalışma !
Ara
Cevapla
#8
(06-23-2017, 10:30 PM)Fibisnolik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belirtiler geçsin diye uğraşırsanız kurtulmaya çalışırsanız daha çok yapışır o belirtiler. Bırak olursa olsun umursama o zaman kendiliğinden geçecek zaten. Evine gelen bir misafir gibi düşün , kovmaya çalışma !

Bakin ben zaten uzun zamandır sizin dediginiz yöntemi uygulamaya calisiyorum. Bir ağrı falanmi oldu aman olursa olsun oluceksem olucem bunun önüne gecemem modundaydim.ama bu tarz sıkıntı gibi şeyler bunaltiyor.
Birde çok fazla olan ağrılarında bunu basaramiyorum ister istemez de olsa korkularima engel olamiyorum.tamam kotu birseysede olan olucak korksamda çaresi yok diyorum ama israrla agrilarim artarak devam etmekte.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
satılık kedi satılık köpek sohbet dünyası