Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayağa kalkınca kalbin hızlı atması
#1
Merhaba arkadaşlar, iyi bayramlar herkese.Ben 22 yaşında 6 senedir panik bozukluk ve anksiyete ile savaş veriyorum.Fakat bende farklı bir durum var.Benim sıkıntılarım sadece ayağa kalktığım zaman başlıyor, otururken 75-80 olan kalbim ayağa kalkınca 100 üzerine çıkıyor ve eğer bir şeyler yapıp geri oturmazsam bu sayı daha fazla yükseliyor istediğim gibi yürüyül yapamıyorum merdiven çıkamıyorum çünkü kalbim hemen 130 140a vuruyor.Kalp doktoruna çok gittim defalarca artık sayısını bilemiyorum.Hiçbir zaman bir şey bulamadılar.Genel olarak hayatı çok seven aktif olmak isteyen başarılı hayag dolu biriyim, ama bu sıkıntım artık cidden beni pasif gereksiz işe yaramaz biri yaptı.150 mg Lustral kullanıyorum daha gözle görülür etki göremedim.Ama ben bunun psikolojik olduğuna da hiç inanmıyorum zaten.Yabancı kaynaklarda POSTURAL TAŞİKARDİ SENDROMU rahatsızlığı altında bir çok bilgi var ve bu benim sıkıntılarımı gayet açıklıyor.Hiç böyle olan var mı? Ben artık böyle olduğum için çok çaresiz hissediyorum.
Ara
Cevapla
#2
Panik bozukluk ve anksiyete kaynaklı bir sorun olabilir. Ayağa kalkarsam çarpıntı olur diye kalkmaktan kaçınmalar vs. oluyordur tabi. Doktorlar bir şey bulamadıysa kalk yürü farzet spor yapıyorsun bir süre vursun 130 a 140 a , bir şey olmadığını gördüğünde o sayının düşeceğine inanıyorum. Denemelisin bence. Antidepresan 2 haftadan sonra etkisini göstermeye başlar , sen anlamazsın zaten etki ettiğini zamanla daha önce yapamadığın şeylerin üstüne giderken farkını anlayacaksın.
Ara
Cevapla
#3
Kardeşim 100 bişe değil benin ilk yıllar 150 den aşağı olmuyor du kendini dinlemen sürekli çarpıntı düşünmen etkiliyor tamamen psikolojik vücudun tepkisi ilaç ilk 1 sene kullanmanı tavsiye ediyorum gerisi sende bitiyor kalp hızlı star ondan dolayı korkmana gerek yok inan
Ara
Cevapla
#4
O nabız nasıl düşer dostum biliyormusun çık dışarı atsın korkma inadına yürü ya hep ya hiç de bak ozaman düşecek emin ol..
Ara
Cevapla
#5
(06-29-2017, 06:33 AM)Life Loading%.. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O nabız nasıl düşer dostum biliyormusun çık dışarı atsın korkma inadına yürü ya hep ya hiç de bak ozaman düşecek emin ol..

Ayni tani bende de var.
Ara
Cevapla
#6
Bu hastalik turkiyede cok bilinmiyor malesef..TILT testi yaptir diger adi egik masa testi..Taniyi o koydurur.
Ara
Cevapla
#7
Örneğin bu akşam kalbim gene düzensiz atmaya teklemeye başladı çık dışarı dahada kötüleştim inadına yürüdüm bu kalp ya normale inecek yada fırlayacak bende ölücem kurtulcam hade bakalım kim inatçı diye yola koyuldum etrafı izledim insanlara baltım,mağzadaki vitrinlere baktım kuşları izledim sokaktaki kedileri sevdim besledim farkında bile deyilim kalbim normale inmiş hiç sorun yoktu.

Tabi bu yazdıklarımı herkez sağlık durumuna göre deyerlendirsin yani ben artık çok bıktığım için ya herro ya merro modunda olduğum için yam gaz yapıyorum yani belki bazı kişilerde garklı etkiler olabilir kimsenin ağını almak isyemem gene siz siz olun doktorunuzun dediklerini yapın.

Bu yazdıklarım bnm iç dünyamda nacizane kendi yaptığım bişey bende işe yarıyor.
Ara
Cevapla
#8
Bende de yarıyor çokta fifi diyorum hali saha gittim bide ennçok koşan oldum maçta Big Grin 3 saat önce kalp krizi geçiriyorum acısı yasıyordum çok ilginç ya bu hastalık
Ara
Cevapla
#9
Sevgili Arkadaşım,

Aynı durum bende de var. Bende hiç bir sorun bulunamadı. Bunu kendim yaptığımın farkına varmış durumdayım. Ben öyle olduğunda bir pipet alıyorum ve sadece pipetten nefes alıp veriyorum. Faydasını gördüm sen de dene istersen.
Ara
Cevapla
#10
En güzel sahil kenarı yürüyüş dediğin olaylar bizdede oluyor senin biran önce kendini dinlemeyi bırak
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
metin2 pvp metin2 server tanıtımı mt2 pvp sohbet sohbet dünyası