Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Panik atak olabilirim sanırım
#1
Bu hikayede hayatımda meydana gelen kaygılarım ve şuan yaşadıklarım yer alıyor.

Hatırlıyorum 7-8 yaşlarımda bir gün koltuğun köşesine kimsenin beni görmeyeceği bir yere oturup ağlıyordum sebebi askere gideceğim ve geldiğim de ailem evde olmayacak ve onları bir daha bulamayacağımdı o kadar endişelenmiştim ki ağlıyordum. Daha sonra 9-10 yaşlarımda ailem acilen şehir dışına gidip ben ve kardeşimi komşuya bırakmıştı bu seferde onlar geri gelmiycekler korkusu yaşamıştım. Daha sonra 12-13 yaşlarımda mahallemden taşındım bir daha eski arkadaşlarımı göremiycem arkadaşsız kalıcam diye endişelenip 2-3 aylık bunalım yaşamıştım. Orta okul bitti ve liseye geçişte ortam kaygısı başladı yine endişeliydim bu ilk senemi etkiledi ve sınıfta kaldım daha sonra alışınca toparladım. Lise de sınıfta sevilen bir öğrenciydim ve en sonunda lise de bitti üniversite sınavına bir kez daha hazırlanmaya karar verdim ama evde hayat lise gibi değildi bunalımdı. Her neyse o durumu da atlattım ama insan büyüyünce bir sürü şeyi kafasına takıyor Türkiye'de ki haberleri izleyen en sağlıklı insan bile izledikten sonra bu haberleri kendini kötü hisseder bir gün haberlerde ; Adam karısıyla yolda yürüyor ve karısının kafasına direk düşüyor ve karısı ölüyor. Bunu izledikten sonra birden her an benimde sevdiklerime birşey olur korkusu yaşadım ölümün her an gelebileceğini sürekli düşünür oldum birden düşünürken gerçekleşmiş gibi korkuyordum bu sanırım anksiyete bozukluğuymuş her gün dua ederek uyuyorum ve öyle şeyler aklıma gelince kendime kızıyorum ben unutuyorum geçiyordu. Her neyse üniversiteyi kazandım ve ailemden uzak bir şehirdeyim öğrenci evinde kalıyorum tahmin edersiniz ki düzen sıfır bir gün 12 de kalkıyorum bir gün 3 te yemeği bir gün 2 de yiyorum bir gün 5 te ( ikinci öğretimim) spor yok okula gidiyorum geliyorum yatıyorum. Geçenlerde halısaha maçına gittim ve bacağımın arkası sanki yırtılmış gibi oldu kaslarımda travma olmuş eve geldim yattım ve göğüsümde ve sırtım da ağrı hissettim ( bu olaydan 1 hafta öncede kalp krizi geçiren birinin haberini aldım) her neyse o gece bacağım sakat sakat acile gittim ve bişey yok dedi bu göğüsümdeki ve sırtımda ki ağrı devam edince kardiyolojiye gittim ekg normal çıktı bir sıkıntın yok kalbinde ve göğüs kapakçıklarında dedi doktor tamam dedim ağrı devam ediyor nefes darlığı da çekiyorum her gece ölüceğimi düşünüyorum. Ama her gece Allah'a dua da ediyorum ve sonra bakıyorum uyuya kalmışım. Göğüsümde ve sırtımda ağrı boğulucak gibi oluşum bunları panik atağa yoruyorum en yakın zamanda bir psikiyatriste gözükeceğim ama devlet hastanesinde randevuları çok ileri tarihe atıyorlar ve o tarih gelince genelde para sıkıntısı çekiyorum ve ileri bi tarihe erteliyorum. SGK sı olmayan biri ne kadar muayene ücreti öder devlet hastanesine bilen biri varsa bunu da yazarsa sevinirim okuyacak olursa k.bakmayın biliyorum uzun oldu ?
Ara
Cevapla
#2
Selamlar öncelikle hoş geldiniz sefa getirdiniz. Klasik panik atak geçiriyorsunuz. Kalp krizi olsaydı giderdiniz o kadar süre beklemezdiniz. ( Allah göstermesin ) . EKG'de ve EKO'da problem çıkmamış dediğim gibi. En kısa zamanda psikiyatriye görünün ve ilaç tedavisine başlayın. İlaç içmekten korkmayın ve direnmeyin en azından aklınızda ki sorunlara bir nevi destek olacak. Tabi her şeyi ilaçtan beklememek lazım. Sadece azcık uyuşturacak beyninizi, ve kötü düşünceleri aklınıza getirmemek için. Öğrenci evinde yaşadığınız için pek sosyal aktiviteniz yokmuş dediğiniz gibi. Farklı şeyler deneyin. Güzel videolar açıp youtube üzerinden izleyin mesela. Devlet Hastanesinde SGK'nız varsa ücretsiz muayane olabiliyorsunuz. Çok geç tarihe atıyorsa ayda bir özel kliniğe gidin 150 liradan başlyıor 250 300e kadar. Ama bütçeniz el vermezse devlet hastanesini bekleyin. Yazmaktan sıkılmayın içinizi dökün döktükçe rahatlarsınız.
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Ara
Cevapla
#3
14 Kasım'a randevu verdi devlet hastanesi ama SGK yok hiç bir şeyden faydalanamıyorum ailemle de bu panik atak olayını konuşmadım onları da endişelendirmek istemiyorum kendi imkanlarımla ödeyeceğim ama muayene ücreti ne kadar onu bilmiyorum.Acile gidiyorum doktor kas ağrısı diyor ama panik atak olduğunu düşünüyorum bende herşeyden kaygılanmak huzur bozucu haberleri izlemek bile aklıma kötü şeyler getiriyor inşallah psikiyatrist bu durumumu çözer. İlgilendiğiniz için çok sağolun Allah herkese acil şifalar versin.
Ara
Cevapla
#4
Tamam bu gün 11 kasım. 14 kasımda güzel haberlerini bekliyoruz Cengizhan. Huzur bozucu haberler kalple ilgili hastalıkla ilgili şeyleri okumamalısın.
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Ara
Cevapla
#5
Ya bişey daha merak ediyorum bu hastalığı ben en çok yatarken hissediyorum düzgün uyuyamıyorum ve yatınca sırt ve göğüs ağrısı yaşıyorum. Dışarıda daha rahat ediyorum ? İlginiz için çok sağolun
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
satılık kedi satılık köpek sohbet dünyası