Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şaka gibi!
#1
Çıldıracağım artık, normal insanların spor yaparken çarpıntısı olur ben otururken oluyor spor yaparken geçiyor bu nasıl iş arkadaşım deliricem
Ara
Cevapla
#2
aslında spor yaparkende kalbiniz hızlı atar ama bunu farketmezsiniz. çünkü spor yaparken kalbin hızlı atması gayet normaldir ve beyniniz bunu bilir ve sizde korku duygusu oluşturmaz. ama otururken olursa beyniniz size bunu hemen hissettirir ve sizde korku duygusu oluşturarak anormal bir durum olduğu ikazını yapar. peki neden oturuken birden kalbiniz çarpar. sebeb anksiyete. siz kaygılı ve panikli ruh haline sahip bir insansanız savunma sisteminiz aşırı derecede hassastır. sizin farkında bile olmadığınız en küçük bedensel belirti mesela bağısaklardaki basit gaz sancısı, mesela içtiğiniz koladaki şekerin hafif nabzınızı artırması yada basit bir gribal enfeksiyonun yol açtığı beliritler vs...... anında beyniniz tarafından tehlike var olarak abartılır. bakın herkeste olmaz sadece yüksek dereceli anksiyeteli ve panikli ruh halindeki hassas insanlarda olur. neysetehlike var diyen beyniniz savunma sisteminizi aktif hale getirir. bu noktada sizi ilgilendiren aktıvıteyi anlatıyorum. beyin hipofiz bezine bir sinyal gönderir. hipofiz bezi kandaki TSH hormon seviyesini düşürür. TSH seviyesinin kandaki oranının düştüğünü anlayan Troid bezleriniz kana bol miktarda T3 ve T4 hormonu salğılar. bu hormanlar genel metabolizma hızını ayarlayan hormonlardır. T3 ve T4 artınca kalp çarpıntısı başlar. otururken bile. yani mekanizma son derece sağlıklıdır ve olması gerektiği gibidir. tek sorun sizin sahip olduğunuz anksiyete nedeniyle beyninizin yanlış yorumlaması ve gereksiz ve zamansız yere devreye soktuğu savunma mekanizmanızın sonucudur. sizde ortada kalp çarpıntısına neden olacak birdurum olmadığı için bundan korkarsınız ve bu nasıl iş arkadaşım deliricem yorumunu yaparsınız. olup biten budur. bu durumdan korkmayın ve kafanızdaki kaygılardan kurtulmaya bakın. ondan sonra siz istesenizde çarpıntı hissetmezsiniz. tıpkı spor yaptığınızda olduğu gibi.
Ara
Cevapla
#3
(06-24-2017, 06:38 AM)Dilhun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çıldıracağım artık, normal insanların spor yaparken çarpıntısı olur ben otururken oluyor spor yaparken geçiyor bu nasıl iş arkadaşım deliricem

evet pa hastalarinda buyuk oranda oturunca carpinti olur..bu sebepten kolay kolay oturmazdim ??
yurumek carpintiyi kesiyo..ben telefona bulmaca oyunu yukledim bi sure ilk oturdugumda hemen oyunu acar 10 dakika kadar sadece oyun oynardim ve sonrasinda kendiliginden geciyodu yada unutuuodum ve hersey normal...uzun bi donem bu dedigin sorunu yasadim...ozellikle atak anlarinda oturmak imkansizdi ama simdi oturup uslu uslu atagiki yasiyorum..uzun sure atak yasamayinca ozluyo insan ya ??
Ara
Cevapla
#4
Kardeşim bir laf var duran demir paslanır..sürekli hateketsiz ve eforsuz sağlıksız bir yaşamda vücud paslanır kalbinde tekler oran buranda tıklar..Hareket ettiğinde kakbinin normal atması vicut kendine geliyor paslanmış parçaları yeniden çalıştırıp eskisi gibi perfonmanslı çalışmasına neden oluyor yani kalbinin düzenli atması gibi...Aynı sorun bendede vardı hateket edince kalbim mis durunca düzensiz aymalar spor ve sağlıklı yaşam bu sorunşardan kurtulman demek.
Ölmediysek,Nefes Alıp Veriyorsak..Mücadeleye Devam.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
metin2 pvp metin2 server tanıtımı mt2 pvp sohbet sohbet dünyası