Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tevekkül Edip Panik Ataktan Kurtulmak !
#1
Thumbs Up 
Selamın aleyküm arkadaşlar öncelikle bazı şeyler paylaşmak istiyorum. Ben ve benim gibi panik atak olan kardeşlerime öncelikle rabbim şafi ismi hürmetine şifa versin. Arkadaşlar biz panik atak sırasında neden korkuyoruz? Ölümden korkuyoruz, kalbimiz duracak veya aklımızı yitireceğiz gibi vesveselerden korkuyoruz. Şöyle bir düşündüm de, tevekkül etsek?

Tevekkül nedir? 
Tevekkül, Allah'a teslim olmak, güvenmek, dayanmak, bağlanmak ve sığınmak anlamlarına gelmektedir. 

Şimdi biz cidden kalben tevekkül etsek, ölümümüzün ondan geleceğini hayrın ve şerrin her türlü olayın Rabbimizden geleceğini bilsek bu kadar korkar mıyız?
Bence korkmayız çünkü panik atak sırasında ölüm korkusu sarsa bile hiç bir şey yapmadan tevekkül edip rabbimize kendimizi bıraksak, bu kötü vesvese birincisinde korkutmuş olsa bile ikinci gelişinde kendimizi bırakınca artık ona yenilmeyiz diye düşünüyorum.
Kalbimiz 150 de atsa bunun bir vesvese olduğunu ve panik atak geçirdiğimizi kabul edip, en kötü ihtimalle öleceğimizi düşünsek bile Rabbimize kendimizi bırakmalıyız. Ben bu şekilde kurtuldum bu illetten. Tevekkül ile.. İnşaAllah bu yazmış olduklarım bazı kardeşlerimize bir vesile olur. 

Saygı ve sevgi ile..
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Ara
Cevapla
#2
aslm size hak veriyorum tevekkül etmek kalben inanmak cidden çokgüzelbişey
Ara
Cevapla
#3
çok doğru hocam cidden işe yarıyor ama kalben bırakmak lazım kendinizi
Ara
Cevapla
#4
Yani ben tevekkül ediyorumda böyle hergün yaşayıp ölmektense keşke ölseydim tek istediğim bu.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
satılık pug satılık köpek