Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yaşamayan anlayamaz
Merhaba ben yaklaşık 3 senedir bu hastalığı çekiyorum 
  ne doktora gittim ne de psikiyatrist e gittim ilaç dahi kullanmadım inanın bu hastalığın her türlüsünü yaşadım iyi olduğum bir zaman hiç olmadı
hayatdan soğuttu yaşama isteği yok içimde şuanki panik halimi merak ediyorsanız evet şuan 7/24 evde bilgisayar başında asosyal birisiyim
 göğsümde sürekli baski hissi sanki birisi çıkmıs üzerine oturmus gibi bu ara ara böyle mesela elim hep göğsümün üzerinde kalp krizi geçireğimi zannediyorum oysa öyle birşey yok  ilk zamanlar arabaya binemem korkusu vardı ilerleyen zamanlarda tek başıma dışarı çıkamaz oldum gidebildiğim yerler tanıdıkların yanıydı çünkü orada güvende hissediyorum şuan dışarı tek başıma evden 100 metre uzağa gidemiyorum mesela tek başıma yanımda biri olunca dünyanın öbür ucuna bile gidebilirim bilmiyorum psikolojık etken sanırım mesela yakında bi yere gidecem ev yokuşun aşşağısında yokuşu çıkana kadar ecel terleri döküyorum nefes nefese kalıyorum hep bi endişe devamını gitsemmi gerimi dönsem diye ya burada bişey olursa aman çok uzak değil ev hoop hemen geri dön . Kalp atımlarını duyumsama Sersemlik hissi sanki hani uykudan yeni kalkar ya insan sersem gibi olur ben gün boyu öyleyim robot gibi tabi buna Ölüm korkusu da eşlik ediyor uyku düzeni yok sabahlara kadar uyumuyorum düşünüyorumda panik ataksız ki halim artık olmayacak ömür boyu böyle yaşamaya tabi buna yaşamak denirse.. 
bu hastalığın üstesinden gelmiş arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum..  ilaç kullanmayı düşünmüyorum doğal yollardan çözümü varsa yardımlarınızı bekliyorum

Ara
Sevgili arkadaşım öncelikle forumumuza hoş geldin. Hepimiz aynı problemleri yaşıyoruz. Ben bundan 2 ay önce tek başıma araba ile İstanbul'dan Kocaeli'ne tek başıma yola çıktım. Tam yolun ortasında panik atak tuttu. Çok zor anlar geçirdim o gece nasıl gittiğimi bir ben bir Allah bilir. Kafaya takmamak lazım. İlaç istemiyorum demişsin. Ama ne yazık ki ilaç çok etki gösteriyor. Aklındaki bütün kötü düşünceleri alıyor ve uyuşturuyor. İlaca bağımlı kalmaktan korkma, doktor kontrolünde her şey çok daha iyi olabilir.
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Ara
(08-24-2016, 04:48 PM)Jack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili arkadaşım öncelikle forumumuza hoş geldin. Hepimiz aynı problemleri yaşıyoruz. Ben bundan 2 ay önce tek başıma araba ile İstanbul'dan Kocaeli'ne tek başıma yola çıktım. Tam yolun ortasında panik atak tuttu.  Çok zor anlar geçirdim o gece nasıl gittiğimi bir ben bir Allah bilir. Kafaya takmamak lazım. İlaç istemiyorum demişsin. Ama ne yazık ki ilaç çok etki gösteriyor. Aklındaki bütün kötü düşünceleri alıyor ve uyuşturuyor. İlaca bağımlı kalmaktan korkma, doktor kontrolünde her şey çok daha iyi olabilir.

ilaçların yan etkilerinden korkuyorum ilaç kullanmamı tavsiye edermisin şuanki haliminden ne kadar daha iyi olabilirim ve yan etkileri nedir
Ara
İlaçların yan etkileri bünyeden bünyeye değişiyor. Bende Cipralex mide bulantısı yapmıştı arkadaşım da hiç bişey yapmadı mesela. Bu yan etkiler seni öldürecek derecede yan etkiler değil ve taş çatlasın en fazla 1 hafta sürüyor. Sonra vücut alışıyor.. Buna doktorun karar verebilir mutlaka bir psikiyatri görsün sizi o karar verir.
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Ara
Faileed arkadasim sen cok iyi dayanmissin ilacsiz. Yasadiklarinin aynisi ve daha fazlasini yasadim. Ve sonunda doktora gittim. Paxil verdi. Yarim yarim baslayip 1e cikardim sonra gunde 2. Ilk 10 gun panik atak devam ediyor yan etkiside bu... Ve ilaci verir vermez icindeki prospektusu yirt ve at dedi. Cunlu orda milyarda bir ihtimalleride yaziyorlar dedi. Bende oyle yaptim ve hic okumadan attim. 25 gun sonra super hersey gecti eski halime dondum sukurler olsun dedim ... 1 .5 yil araliksiz kullandim sonra azalta azalta biraktimm. 6 ay oldu birakali. Eski halime donuyorum. Antidepresan iyilestirmez sadece hastaligi dondurur....

Simdi gelelim asil konuya. Sonbahar mevsimi gelince tere bulabidigim ilk an ibrahim saracoglunun ispanak maydonoz ve tere kuru var. Panik atak ve anksiyete icin. Iyilestiren kur. Tedavi edici yani.... Bunu kullanan yakin cevrem olsu ve kitaplarinda ornekler var. % 100 çözüm diyor. Ben deneyecegim. Onemli olan kuru tam dogru ve zamaninda yapmak. .. Eger ise yaramazsa bile en azindan vucuduma vitamin girmis olur Smile allah sana da sifa versin. Gecnis olsun
Ara
Benimde aynı sekılde sersem gibiyim başımda ensemde bçve kalbimde sırtımda ağrı ve basınç hissi var el ayakta kesiklik hslsizlik göpüste baskı hissi ve mide yanması mide bulantısı var bir de sinuzitim var akıntım da oluyor boğazda sol omzum sırtım kolum ve kalbim de cok ağırıyor 4 kez kardiyolohşye gittim bir sey yok bu durumda oluyotmu sizde ?
Ara
Banada oluyor maalesef. Birde bu hastaligin kotu yani herseyden birsey cikarma. Mesela sabah sol bobrek hizasinda bir agri oldu ve hemen felaket senaryoları yazdim kafamda cok sukur gecti simdi.

Ve bende ki en onemli sey nabiz atislarini her yerde hissediyorum. Bogazimin ortasinda ayagimda parmagimda kafamda gobegimde bile... Sizde de oluyor mu
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi