Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
her sabah yüksek nabız
merhaba arkadaşlar.. faverin dye yeni bi ilaca başladım.. yaygın anksiyete teşhisi koydular. Ama her sabah yatakta uyanınca ilk uyanıyorum oturuyorum 90 100 oluyoır. sonra bir anda ayağa kallkıyorum wc 2e gidiyorum 160lara kadar nabzım çıkıyor. Sonra oturunca hemen geri 70e gönüyor. Günlük hayatımda yok sadece sabahları oluyor? çok korkuyorum ekg falan çektirdim doktor bişeyin yok dedi.. faverinin yan etkilerinden kalp atışı hızlandırır yazmış acaba o mu yapıyo? sabah uyanmaktan korkar oldu mya of
Ara
hoş geldiniz sefalar getirdiniz sakin olunSmile)).. Öncelikle genede hareketsiz bir yaşam süren insanlarda olur bu problemler.. Bir anda ayağa kalkınca kaslara ve vücuda kan pompaladığı için kalbin hızlı atması çok normal. Asıl ayağa kalkınca nabzın stabil olması ANORMAL bir durum olurdu.. Benim zamanında spor yapmazken yatakta sağa dönerken bile nabzım 100 olurdu Smile hareketli bir yaşam çok önemli.. Korkma ölmeyeceksin ama bolca hareket etmeye çalış..
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Ara
(08-27-2016, 03:42 PM)Jack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hoş geldiniz sefalar getirdiniz sakin olunSmile)).. Öncelikle genede hareketsiz bir yaşam süren insanlarda olur bu problemler.. Bir anda ayağa kalkınca kaslara ve vücuda kan pompaladığı için kalbin hızlı atması çok normal. Asıl ayağa kalkınca nabzın stabil olması ANORMAL bir durum olurdu.. Benim zamanında spor yapmazken yatakta sağa dönerken bile nabzım 100 olurdu Smile hareketli bir yaşam çok önemli.. Korkma ölmeyeceksin ama bolca hareket etmeye çalış..

sonuna kadar haklısın ilk 1 sene boyunca böyle haraketsiz kalıp oturdugum yerden ayaga kalkınca başım donuyor bayılacakmıs gibi oluyordum dediğin gibi spor şart her gün 1 saat düzenli spor yapıyorum çok faydası oldu
Ara
Ani hareketlerde gayet normal. Birden ayaga kalkinca kan hucum ediyor ve pompalama hizlaniyor. Ben kalp doktoru ile konustum gayet normal dedi...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi