Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delirme korkusu
Arkadaşlar merhabalar hepinize rabbim şifa versin ben 2 yıl önce tanıştım panik atakla 18 yaşındayım 1 sene tedavi gördüm her şey iyiydi ta ki bu güne kadar şizofren olmaktan delirmekten aileme zarar vermekten kendime zarar vermekten korkuyorum kafamdan bi türlü atamıyorum bu düşünceleri hep deliricekmişim gibi geliyo kendimi etrafı algılamakta zorlanıyorum benim gibi şeyler yaşayanlarınız var mı yada atlatanlar var mı çok korkuyorum
Ara
hoşgeldin ... İstemsiz düşünceler Obsesif kompulsif belirtilerine giriyor.. Delirmekten korkma, aklımı kaybedicem bu tür belirtiler panik atağa giriyor. '' Etrafı algılamakta zorlanıyorum '' yazmışsın. Buna tıp dilinde Derealizasyon deniliyor. Dış dünyanın gerçek dışı gibi garip bir algı değişikliği biçimidir.. Bugün panik atağın tekrar hortlamış anlaşılan. Bilinç altını tetikleyen bir şey olmuş ki tekrar korkmuşsun.. Ailene falan zarar vermezsin merak etme.
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Ara
Gerçekten korkuyorum panik atağın şizofreniye dönme gibi bi ihtimali var mı
Ara
Panik atağın belirtileri zaten bunlar; akıl kaybı, şizofreni olmak vs vs.. Gayet sağlıklısın kafana takma..
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Ara
Seni cok iyi anliyorum çünkü birebir aynısını yaşıyorum sizofren olmaktan bipolar olmaktan zarar vermekten delirip kendimi bilmemekten korkuyorum Sad
Ara
bende senin gibi ilk pa ya yakalandigimda dusunuyodum bunlari ama artik oyle bi takintim kalmadi belkide zamanla sekil degistirdi
Ara
(09-15-2016, 10:55 PM)Keremsarr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhabalar hepinize rabbim şifa versin ben 2 yıl önce tanıştım panik atakla 18 yaşındayım 1 sene tedavi gördüm her şey iyiydi ta ki bu güne kadar şizofren olmaktan delirmekten aileme zarar vermekten kendime zarar vermekten korkuyorum kafamdan bi türlü atamıyorum bu düşünceleri hep deliricekmişim gibi geliyo kendimi etrafı algılamakta zorlanıyorum benim gibi şeyler yaşayanlarınız var mı yada atlatanlar var mı çok korkuyorum

Panik atak delirtmez , şizofren yapmaz. Bıçaklara yaklaşabilirsin kendini kesmeyeceksin korkma. İntihar edermiyim diye düşünüp bundan KORKTUĞUN için intihar etmeyeceksin. Kafayı sıyırıp evdekileri öldürmeyeceksin. Kendini bi yerden aşağı atmayacaksın. 

Bunların hepsini ben de yaşadım. Etrafa baktığımda rüyada gibiydim , olayları dışardan izliyormuşum gibi sersemdim bir süre. Bu da psikolojik ve geçiyor. Psikoloğa gidebilirsin , ilaçlık bir şeyin yok gibi şu an.
Ara
panik ataklı bir insan asla şizofren veya bipolar olmaz. anlattıklarının aynısını 2 yıl boyunca yaşadım. merak etme kafanı takma geçiyor. zaman herşeyin ilacıdır.
Ara
(06-22-2017, 07:40 AM)panik27 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: panik ataklı bir insan asla şizofren veya bipolar olmaz. anlattıklarının aynısını 2 yıl boyunca yaşadım. merak etme kafanı takma geçiyor. zaman herşeyin ilacıdır.

Gerçekten mii? Sizdede var miydi bipolar olma korkusu Sad
Ara
(06-22-2017, 04:47 PM)Daisy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-22-2017, 07:40 AM)panik27 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: panik ataklı bir insan asla şizofren veya bipolar olmaz. anlattıklarının aynısını 2 yıl boyunca yaşadım. merak etme kafanı takma geçiyor. zaman herşeyin ilacıdır.

Gerçekten mii? Sizdede var miydi bipolar olma korkusu Sad

Yok babacım dünyada teksin sen tövbest , "2 yıl boyunca yaşadım" yazmış o cümle bile seni rahatlatamıyor neden çünkü saplantı olmuş bu sende , psikiyatrik tedaviye ihtyacın var hem ilaç hemde TERAPİ...Buralarda yazıp çizerek geçmez seninkisi çünkü şiddetlendirmişsin takıntını besleye besleye.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi