Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kahve fobisi olan varmı?
Arkadaşlar bende kahve fobisi var kahve içemiyorum kahve içtiğim zaman kalbim çok hızlı atıyor ve korkuyorum sanki panik atağımı tetikliyo sizde böle bi korku varmı ya?
Ara
Merhaba hoş geldiniz. Evet kafein içeren şeyler panik atağı tetikliyor diyorlar. Ve benim bir bayan arkadaşım bunu bizzat denemiş bana aktardıkları şu şekilde; Kahve tükettiğim zaman bütün günüm resmen kötü geçiyor, sanki o gün kıyamet kopacak her şey kötüye gidecek diye düşünüyorum, demişti. Benim şahsi fikrim bende sade türk kahvesi , nescafe içtiğim zaman çarpıntı yapıyor ve oda panik atağımı tetikleyip beni huzursuz hissettiriyor. Kısacası bunu fobi olarak görmeyip sadece tüketmemeniz (psikolojik) sağlığınız açısından daha iyi olacaktır. Ama günde bir adet türk kahvesi içenlerin kalp krizi riskleri vs vs daha aza indiği söyleniyor. Açıkçası tam net bir olay değil bunu yalanlayanlar da var.
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Ara
Evet kahve,çay vb şeyler panik atağı olanlara pek tavsiye edilmez. Tetikleyebilir.
Ara
Panik atak yada diğer pskolojik rahatsızlıklar vs...Pskolojik rahatsızlık yaşayanlar çzellikle gıdalarına dikkat etmek zorunda ve bazı gıdalar ve içecekler bi gerçek hastalığı dahada çok tetikliyor..

örnek içecekler:Nescafe,kahve,siyah çay,asitli içecekler vs bunlar hastalığı tetikleyecek içecekler.özellikle kahve başda..
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
metin2 pvp metin2 server tanıtımı mt2 pvp