Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzun zamandır savaşıyorum !!!
Merhaba arkadaşlar
Yaklaşık 5-6 yıldır panik atak ile savaş halindeyim. İlk başlatda dışarıya bile çıkamıyordum. Psikiyatriste gittin ilaç kullanıyorum fakat kesin çözüm bence beynimizde bitiyor. Hala çoğu zaman zorlansam da kontrol etmeye çalışıyorum. En büyük sorun ise başımın dönüyor gibi olması sanki tansiyonun yükseliyor ve beyin kanaması geçircem diye tedirgin oluyorum. Yada düşüp bayılıcam ve bana kimse yardım etmeyecekmiş geliyor ve korktukça yakama iyice yapışıyor gibi. Dışarı çıkabiliyorum ama tek değil ya çok güvendiğim arkadaşımla yada ailemle ne zamana kadar böyle devam eder bilmiyorum ama senden çok daha kötü durum da olan insanlar var diyorum kendime ve toparlanmaya gayret ediyorum.
Ara
Merhaba hoş geldiniz, Yaklaşık 5 6 yıldır panik atak savaşı veriyorsunuz. İlk p.a rahatsızlığı başladığı zamanlar dışarı bile çıkamıyordunuz. İlaç kullanıyorsunuz bu gayet güzel. Kesin çözümün beyninizde bittiğinin de farkındasınız. Farkında olmak çok önemlidir. Sizin profilinize dışarıdan bakınca kendinizi kontrol etmekten yorulmuş ve bıkmışsınız. Bu aralar sorununuz tansiyon yükselmesi, felç beyin kanaması vesaire gibi bir kaza yaşamaktan korkuyorsunuz. Ben yol kat ettiğinizi düşünüyorum ufak bile olsa. İlk başta hiç dışarı çıkamıyordunuz şimdi çıkıyorsunuz ama yanınızda aileniz yada güvendiğiniz arkadaşlarınız ile çıkıyorsunuz. Çünkü dışarıda size bir şey olursa hemen müdahale edilmesini istiyorsunuz. Sizleri çok iyi anlıyorum ve aynı dönemlerden geçtiğimi bizzat belirtmek isterim. Öncelikle tansiyon problemini çok yaşadım ve ara sıra hala yaşıyorum. En kaliteli tansiyon aletini aldım ve günde bir insan 50 defa tansiyon ölçer mi? Ben ölçtüm.. 14-9 15-9 ve 16 gibi rakamlar çıkıyordu. Sonra sakinleşip telkin verip ölçünce 13-8 çıkıyordu. Korkuların üzerine gitmek gerekiyor. Tansiyonunuzu sakinken ölçün tansiyon hastası olmadığınıza inanın. İnandıktan sonra zaten bütün problem düzelecektir. Baş dönmesi yüzde yüz psikolojik diyebilirim size. Siz tansiyon problemini aştıktan sonra sırtınızda ki bir çuval ağırlığı yere bırakacaksınız. Şuan o ağırlık sizinle birlikte devam ediyor. Bunu bırakmak sadece sizin elinizde. Sizin de belirttiğiniz gibi, bizden daha kötü durumda insanlar var..
Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
Ara
sürekli çarpıntı baş dönmesi ,mide bulantısı, korku vs. bunları 1 yıl yaşadım ve panik atak tedavisi gördüm. ama ben panik atak değilmişim. 
SORUN ŞUYMUŞ LÜTFEN HERKES BİR BAKTIRSIN DERİM.

1. iNSÜLİN DİRENCİM (bazılarında şekerde olabilir)
2.B12 EKSİKLİĞİ
 Bunlar  1 yıl panik atak sanılıp tedavi uygulandı. Şimdi durum düzeldi.Panik atak yaşamıyorum.Çünkü panik atağı tetikleyen bir şey mutlaka varmış. Yani altta bunu tetikleyen rahatsızlığı bulmanız gerekiyor arkadaşlar. Ama hala içimde korkusu kalmadı değil.
Ara
(01-01-2017, 09:09 PM)Gül Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sürekli çarpıntı baş dönmesi ,mide bulantısı, korku vs. bunları 1 yıl yaşadım ve panik atak tedavisi gördüm. ama ben panik atak değilmişim. 
SORUN ŞUYMUŞ LÜTFEN HERKES BİR BAKTIRSIN DERİM.

1. iNSÜLİN DİRENCİM (bazılarında şekerde olabilir)
2.B12 EKSİKLİĞİ
 Bunlar  1 yıl panik atak sanılıp tedavi uygulandı. Şimdi durum düzeldi.Panik atak yaşamıyorum.Çünkü panik atağı tetikleyen bir şey mutlaka varmış. Yani altta bunu tetikleyen rahatsızlığı bulmanız gerekiyor arkadaşlar. Ama hala içimde korkusu kalmadı değil.

Merhaba bunları hangi bölümde baktiracagiz bunaldım artık bu illetten
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi