Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir garip panik ataklı
Merhaba arkadaşlar yaşım 27. 6 yil panik bozuklugu tedavisi gordum. Tansiyon problemlerim disinda iyi gidiyordum gecen yaz basi evlilik hazirliklarina kadar. Oncekilerden farkli olarak tuhaf bi hal yasamaya basladim. Beynim ve vucudum bi tarafa itiliyor cekilmeye basladi hatta bu yuruyusume de yansidi bunun yaninda bacaklarimda boşalma titreme bi yerde dikilememe gibi ayakta guc durma gibi rahatsizliklar belirdi. Bunun icin norolojik muayneden gectim biseyin yok dediler. Evlenince bu sıkıntilarimdan kurtulacagimi dusundum aksine hala yasiyorum ve bu durum gercekten psikolojimi cok bozdu. Bunlar yetmezmis gibi ozellikle aksamlari kfamda agirlik fenalik ve bayilicak gibi olma, disari ciktigimda carpinti ya da gögsumde agri her an kalp krizi gecirme korkusu basladi Aksama kadar evde tekim ve aklimda surekli bi hastaligim oldugu dusuncesi var. Kimseye derdimi anlatamıyorum herkes benden bıktı herkes hastalik hastasi oldugumu dusunuyor.lutfen benim gibi olan arkadaslar var mi
Ara
Aynı sorun bende de bir anda başladı. Benimde tansiyonum sabit değil bir 16 bir 15 ameliyat olmam gerekliydi çok stres yapmışım ekgda 19 çıktı tansiyon. Doktordan korkuyorum doktora gidemiyorum en son gittim kan falan verdim akciğer falan baktılar. Ama kesinlikle tansiyon hastası olduğumu düşünüyorum. Bütün herşey temiz çıktı ameliyat öncesi herkes gibi genel muaneden geçtim sağ salim kurtulduk ama tansiyon fobim var. Sakin ken 13 falan tansiyon ama oynak galba benimkisi. Çözemedim gitti. Sizinde mi tansiyon fobininiz var?
Ara
(12-13-2016, 11:09 AM)livefailed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı sorun bende de bir anda başladı. Benimde tansiyonum sabit değil bir 16 bir 15 ameliyat olmam gerekliydi çok stres yapmışım ekgda 19 çıktı tansiyon. Doktordan korkuyorum doktora gidemiyorum en son gittim kan falan verdim akciğer falan baktılar. Ama kesinlikle tansiyon hastası olduğumu düşünüyorum. Bütün herşey temiz çıktı ameliyat öncesi herkes gibi genel muaneden geçtim sağ salim kurtulduk ama tansiyon fobim var. Sakin ken 13 falan tansiyon ama oynak galba benimkisi. Çözemedim gitti. Sizinde mi tansiyon fobininiz var?
Evet surekli tansiyon olcerim benimde en fazla 16 10 olur. Doktorum tansiyon hastasi oldugumu dusunmuyor. Zaten kafami taktikca cikiyor bunun farkindayim aksama kadar cikti mi cikti mi diye dusuurken en son cikiyor haliyleSmile
Ara
Kardeşim yaşadıklarını çok iyi anlıyorum yazdıklarının çoğunu bizzat yaşadım..

Bıkma konusuna gelirsek evet en yakınlarım bile benden bıktı..şikayetlerim rahatsızlıklarım insanların morelini ve canını sıkmaya başlıyor ister istez..Ve sende yaşadığın sıkıntıları kimseyle paylaşamayarak kendi içinde çözmeye çalışırsın ve işin içinden çıkmak istedikce bi okadar batarsın..

Diğerrahatsızlıklarına gelirsek tamamen ruhsal psikolojik dstum...

Göğüste ağrı,daralma,nefes almakta zorluk,halsizlik,baygınlık,diğer söylediklerin hepsiniz en ağır şekilde yaşayan biriydim ve halen daha yaşarım şu an bile kalbim güm güm atıyor ama sallıyorum kagama takmıyorum 1 saat öncede halsizlik vardı..

Tansiyon olayına gelirsek bi aralar bnm sürekli 15,17 olurdu limın suyu içmekten mğdem delincekti 1 hafta hastanede sabah öğlen akşam kontrol ettirdim hep 12,8 çok iyi çıktı yani tansiyon hastası deyilim ama gel gelelim pskolojik rahatsızlığımdan tansiyonumu istemedende olsa fırtanıyormuşum..
Ara
Kardeşler tansiyon çıkması panik atakda gayet normal size tavsiyem bütün fiziki kontroller temiz çıktıldan sonra doktor gibi olayları ve kendinizi dinlemeyi bırakın başka şeylere verin hobi edinin sıkıntısı olan özel mesaj çeksin 13 yıllık tecrübeleri size verebilirim ve iddia ediyorum 6ayda Dediklerimi yapın kontrol altına alabilirsiniz bu hastalıgı
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
metin2 pvp metin2 server tanıtımı mt2 pvp