Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bas dönmesi
Yaklaşık bir haftadır antibiyotik tedavisi görüyorum.yarin bitiyor kontrole gidicem.ama 2-3 gündür bir bas dönmesi bir halsizlik düşüp bayilacak gibi oluyorum.3 saat önce araba kullaniyordum birden elim Ayağım çözüldü gibi oldum.ama kaç gündür ara ara oluyordu.anksiyetedendir dedim.ama geçmedi arabayı bir eczanenin önüne zor çektim.tansiyonuma bakıldı 16/7 geldi. Çok korktum yuksek çünkü.biraz bekleyip tekrar ölçütler 13/7 geldi.ama yinede acile gidin dediler gittik.ordada normal değerlerde geldi 1 saat ara ara olctuler.
Neden bu durumu yaşıyor olabilirim bu bas dönmem bacaklarima hakim olamama beni çok korkutuyor.daha bir hafta önce bir sürü kan tahlili falan yapıldı.neden bu bas dönmeleri neden bu kan beynime çıkışları gozumu acamayacak hale geliyorum bazen.elim ayagim içim tirtir titriyor.bir noktaya bakarken biriyle konuşurken basım fena oluyor.varmı cevabi olan
Ara
Her zamanki gibi bu forumda kimse kimseye cevap yazmiyor.okuyup okuyup geçiyor.nerdeee o eski panik atak forum.
Ara
Nörolojiye en son ne zaman görüldün
Ara
(04-27-2017, 12:27 AM)Ryuzaki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nörolojiye en son ne zaman görüldün

Bir sene önce.beyin mr falan cekilmisti
Ara
Yani bu sorunun çok sebebi olabilir
Ara
Kullandigin ilaclarin bir yan etkisi olabilir mi acaba?Tansiyonun yuksek cikmis ama dinlenince normale donmus sorun yok yani o acidan..Yine de tansiyonunu evine yakin bir eczanede fln duzenli olctur 3 gun,, gunde 3 kez.Bu bayginlik hali ,,odaklanamama olayi bende cok ciddi boyutta var.Yaygin anksiyete bozuklugunda da oluyor ve hayatini felc ediyor maalesef..Ben artik evden.disatiya cikamiyorum,, o denli etkiledi yani,Bence seninki gecici bir durum..
Ara
(04-28-2017, 07:32 AM)edam5503 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullandigin ilaclarin bir yan etkisi olabilir mi acaba?Tansiyonun yuksek cikmis ama dinlenince normale donmus sorun yok yani o acidan..Yine de tansiyonunu evine yakin bir eczanede fln duzenli olctur 3 gun,, gunde 3 kez.Bu bayginlik hali ,,odaklanamama olayi bende cok ciddi boyutta var.Yaygin anksiyete bozuklugunda da oluyor ve hayatini felc ediyor maalesef..Ben artik evden.disatiya cikamiyorum,, o denli etkiledi yani,Bence seninki gecici bir durum..
Kullandığım tek ilaç antibiyotik kullanıyorum şuan.
Ama dizinde yaşadığınız bu durum beni mahvetti.nedir anlamadım bu kadar olurmu sürekli bir sallanma halindeyim.kafam gidip geliyor.tansiyonumu olcturuyorum hep düşük 10/7
8/6 falan .
Ara
(04-28-2017, 05:54 PM)Mart Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04-28-2017, 07:32 AM)edam5503 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullandigin ilaclarin bir yan etkisi olabilir mi acaba?Tansiyonun yuksek cikmis ama dinlenince normale donmus sorun yok yani o acidan..Yine de tansiyonunu evine yakin bir eczanede fln duzenli olctur 3 gun,, gunde 3 kez.Bu bayginlik hali ,,odaklanamama olayi bende cok ciddi boyutta var.Yaygin anksiyete bozuklugunda da oluyor ve hayatini felc ediyor maalesef..Ben artik evden.disatiya cikamiyorum,, o denli etkiledi yani,Bence seninki gecici bir durum..
Kullandığım tek ilaç antibiyotik kullanıyorum şuan.
Ama dizinde yaşadığınız bu durum beni mahvetti.nedir anlamadım bu kadar olurmu sürekli bir sallanma halindeyim.kafam gidip geliyor.tansiyonumu olcturuyorum hep düşük 10/7
8/6 falan .
Ara
Benim tansiyon da sizin son yazdiklarinizls ayni,, biraz dusuk yani.Kafadaki o his net olarak anlatilabilecek.gibi olmuyor.Sanki asiri uykusuz kalmis,, alkol almis,, bi ilacin yan etkisiymis gibi..Ruyada gibi yasaniyor hayat..Internette video izlerken, tv izlerken sorun yok,, ama sabit bi cisme baktin mi sanki titriyor ,beynin icinde bi sivi varmis da surekli dalgalaniyomus gibi.Uzun sure asla sabit bir seye bakamam,, birisiyle konusurken de oyle,, gozune bakamiyorum..Ve inan 24 saat boyle..Bazen ki sik sik demek daha dogru bayginlik hissi ve bu his gelince iyice panik olup titremek, carpinti, bi taraftan da dusmemeye calisma falan falan...Bir nevi cin iskencesi..Hemen yatmak istiyorum bu durumlarda.,Araba kullanmak iyice zorlasmisti benim icin, geri manevralar bir kabus , cok iyi bir sofor olmama ragmen..Evin 50 metre otesinde market var,, acaba gidebilecekmiyim die hesap yapiyorum.Dengeyi bulamamak berbat bir durum.Bende 3.yildir var ama son 6 ayda feciii..memurum ve 1 yil ucretsiz izin aldim..Daha basindaykwn yenmelisin.bu.hissi..Denge egzersizleri yap,Spor yap.Cok sivi tuket.
Ara
edam553 ayni ayni ayniyiz.yalniz su varki ben yolun başını çoktan geçtim 16 yildir hastalıkla ugrasiyorum.bu bas dönmelerini dengesizlikleri senelerdir yasamama rağmen korkmadan duramiyorum.heleki tansiyon düştüğü zamanlarda dun 8/7 geldi çok düşük.anlam veremiyorum bunca senedir Alışamadım bu oyunlarına.denge egzersizi derken nasıl bir şeydir o.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi